:::: MENU ::::
  • Suitable for all screen sizes

  • Easy to Customize

  • Customizable fonts.

  • Easy to Customize

19 Aralık 2018 ÇarşambaTüm Belediyelerimiz, halka hizmet için varız sloganı ile hizmet vermek istemektedir. Bu isteklerini de başkan yardımcıları, kültür müdürleri danışmanlar aracılığı ile halkın taleplerini, ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yerine getirmekteler.

Orhangazi Belediyesi Spor işleri Müdürü de 2018 yılının Temmuz ayında Orhangazi gençlerinin bir festivale ihtiyaçlarını olduğunu düşünmüş ve bu konuda çalışma yapmaya karar vermiştir.

Projesini gençler arasında popüler sanatçılar, gençlerin ilgisini çekebilecek sportif etkinlikler ile süslemiş ve Orhangazi Belediye Başkanı Sayın Neşet Çağlayan'a sunarak onayını almıştır. Tabii ki Belediye başkanı bu harika organizasyonun bir maddi götürüsünü hesaba katmıştır. Bu etkinliği onaylamadan önce Finans Müdürü ile istişare etmiş Belediye bütçesinin uygun olduğu onayını da almıştır diye düşünüyoruz. Olması gereken budur. Yoksa bütçesinde yer almayan belediye kaynaklarına güvenmeyen ya da belediye bütçesinin yetersizliğini bilen bir Belediye Başkanının böyle bir konuyu onaylaması mümkün değildir.

Sonuç itibari ile bu tarz organizasyonları yapmak bir takım işidir. Belediye Başkanı böyle küçük bütçeli işler için yalnızca imza atar. Kalan organizasyon ve bütçe detayları altında çalışan diğer müdürler tarafından yapılmalıdır. O zaman bu iş ile ilgili çalışan firmalar, işi yaptıkları, organizasyonda yer alan tüm paydaşların (sanatçılar, gösteri grupları) paralarını ödedikleri halde üzerinden aylar geçen bir etkinliğin ödemesini alamıyorsa bu konunun sorumlusu Belediye Başkanıdır.

Bir önceki yazımda bahsettiğim etkinlik firmalarının sorunları kısmına bir de yapılan işlerin paralarını alamayarak finansal açıdan yaşanan zorlukları eklemeliyiz. Bu konuyu biraz daha açarak, söyle devam edelim. Bir faturayı kestiğiniz de tüm mali yükümlülüklerden faturayı kesen firma sorumludur. Faturanızın karşı taraf tarafından işlediğinden emin olmak ve KDVsini, gelir vergisini ödemek firmanın yasal yükümlülükleri arasındadır.

Peki firma olarak yine bir devlet kurumu olan Belediyeye hizmet verdiniz. Belediyenin bu konuda bir yükümlülüğü var mı? Belediyenin yükümlülüğü aldığı hizmeti kontrol etmek ve sonrasında hizmeti veren firmaya söz konusu fatura bedelini ödemektir.

En kısa zamanda bu sorunun çözülmesi konusunda Sayın Belediye Başkanı Neşet Çağlayan'a güveniyoruz.

Sektörde tüm çalışanlara kolaylıklar diliyoruz.


0 yorum:

Yorum Gönder

Tüm Organizasyon İhtiyaçlarınız İçin Bize Ulaşın